• SR1206JR-0730RL
  • Product code: SR1206JR-0730RL
  • Material and equipment:
    Manufacturer:
  • RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206
  • Price: Contact
Rating:
 0point0turn
Sale quantity 0 chiếc
Manufacturer Yageo
Series SR
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Resistance 30 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)