• R413I21000000M
  • Mã sản phẩm: R413I21000000M
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series R41
Packaging ? Bulk ?
Part Status Active
Capacitance 10000pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.437" (11.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)