• 60R050XPR
  • Mã sản phẩm: 60R050XPR
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • PTC RESET FUSE 60V 500MA RADIAL
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series POLY-FUSE®, 60R
Packaging ? Tape & Box (TB) ?
Part Status Active
Type Polymeric
Voltage - Max 60V
Current - Max 40A
Current - Hold (Ih) (Max) 500mA
Current - Trip (It) 1A
Time to Trip 4s
Resistance - Initial (Ri) (Min) 500 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 1.17 Ohms
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.311" Dia x 0.122" T (7.90mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.539" (13.70mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)