• 100B5R6BT500XT
  • Mã sản phẩm: 100B5R6BT500XT
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 5.6PF 500V P90 1111
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer American Technical Ceramics
Series Porcelain Superchip® ATC 100B
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 5.6pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Features High Q, Low Loss, Low ESL
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)