• 16WA470MEFC8X9
  • Mã sản phẩm: 16WA470MEFC8X9
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Rubycon
Series WA
Packaging ? Bulk ?
Part Status Active
Capacitance 470µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Ratings -
Applications General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency 380mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 456mA @ 10kHz
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)