• 600F300JT250XT
  • Mã sản phẩm: 600F300JT250XT
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer American Technical Ceramics
Series ATC 600F
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 30pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)