• C0603C160J5GACTU
  • Mã sản phẩm: C0603C160J5GACTU
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0603
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series C
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 16pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)