• C0805C334J3RACTU
  • Mã sản phẩm: C0805C334J3RACTU
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.33pF X7R 0805 5%
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series C
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Capacitance 0.33µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)