• C0805C680F5GACTU
  • Mã sản phẩm: C0805C680F5GACTU
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series C
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 68pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)