• CBR08C330FAGAC
  • Mã sản phẩm: CBR08C330FAGAC
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series CBR
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 33pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)