• CC0805MKX5R5BB226
  • Mã sản phẩm: CC0805MKX5R5BB226
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Yageo
Series CC
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Capacitance 22µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)