• ECA-1EHG471
  • Mã sản phẩm: ECA-1EHG471
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series NHG
Packaging ? Bulk ?
Part Status Active
Capacitance 470µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings -
Applications General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency 380mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 570mA @ 100kHz
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)