• ECASD91A107M010K00
  • Mã sản phẩm: ECASD91A107M010K00
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP ALUM POLY 100UF 20% 10V SMD
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Murata Electronics North America
Series ECAS
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Type Polymer
Capacitance 100µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
ESR (Equivalent Series Resistance) 10 mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings -
Applications General Purpose
Ripple Current @ High Frequency 3A @ 100kHz
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)