• EEE-FK1J220XP
  • Mã sản phẩm: EEE-FK1J220XP
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series FK
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Capacitance 22µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 63V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Ripple Current @ Low Frequency 90mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 120mA @ 100kHz
Impedance 1.2 Ohms
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)