• GRM21AR72A224KAC5K
  • Mã sản phẩm: GRM21AR72A224KAC5K
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Murata Electronics North America
Series GRM
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Not For New Designs
Capacitance 0.22µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)