• LM1117IMPX-3.3/NOPB
  • Mã sản phẩm: LM1117IMPX-3.3/NOPB
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • IC REG LIN 3.3V 800MA SOT223-4
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Texas Instruments
Series LM1117-3.3
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 15V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 800mA
Current - Output 800mA
Current - Quiescent (Iq) 5mA
Current - Supply (Max) 10mA
PSRR 75dB (120Hz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C