• LM3940IMP-3.3/NOPB
  • Mã sản phẩm: LM3940IMP-3.3/NOPB
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-4
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 7.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 100mA
Current - Output 1A
PSRR -
Control Features -
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 125°C