• WSLT2512R1200FEB
  • Mã sản phẩm: WSLT2512R1200FEB
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • RES 0.12 OHM 1% 1W 2512
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Vishay Dale
Series WSLT
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Resistance 120 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)