• PTVS36VP1UP,115
  • Mã sản phẩm: PTVS36VP1UP,115
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • TVS DIODE 36V 58.1V CFP5
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series Automotive, AEC-Q101
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)